AK: Kadri Noormets: see etendus saab õigesti liikuma alles koos publikuga

ETV, Aktuaalne Kaamera, 12.04.2019

Tartu Uues Teatris lavastab esmakordselt Kadri Noormets, kes toob välja lavastuse "Mobiilsed definitsioonid".

Lugu on nagu külaskäik kellegi juurde, kus jutuks tuleb omavastutuse ning nüüdisaja isedefineerimise teema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kadri Noormets ütles, et lisaks ametlikele või õigekeelsussõnastikes antavatele definitsioonidele, on alati võimalik anda asjadele ja olukordadele tähendusi ise, sest tõde ei pea olema jäik ja raamistav. Erinevalt tema varasematest töödest kasutab koreograaf selles lavastuses rohkelt teksti ja eesti keele spetsiifikat. Lavastus sünnib lõplikult alles koos publikuga.

"Tegelikult me ei ole ja saagi olla teinud seda täiesti läbi, me oleme ainult tugevdanud seda karkassi, struktuuri ja süsteemi, milles me opereerime, teame ja ajame. Aga see etendus saab õigesti liikuma alles koos publikuga sajaprotsendiliselt," arutles lavastaja.

Näitleja Ivo Reinok ütles, et lavastuses on kõike. "Liikumist, sõnamängu - see on kõik väga mobiilne ja väga palju me ette ei tea ennustada, kuidas need etendused on, sest publikul on suur roll selles. Hästi palju on märke ja tundeid - võtame publiku pealt ja seetõttu on iga õhtu isemoodi etendus," selgitas ta.

Vaata klippi siit 
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri