Mängivad

JANEK JOOST
KATRIN PÄRN

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja

IVAR PÕLLU

Kostüümikunstnik

KRISTIINA PÕLLU

Valguskunstnikud

KARL MARKEN
TAAVI TOOM


Esietendus

24. oktoober 2015 Tartu Uues Teatris 

Lisainfo

Etendus on kahes vaatuses ja kestab
2 tundi 30 minutit

Lavastuse sündi toetavad:

EV Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti
Kultuurkapital, Kohvik Werner, Gustav, 
Ecoprint

BASKIN EHK NALJA PÕHIVORMID on uurimus huumorist.
Tahame teada, mis on naljakas tänapäeval, siin ja praegu, täna, kus kõik on lubatud, nalja eest ei panda vangi, aga huumoriajakirja toimetuses töötamine võib olla eluohtlik.

Oleme kogenud, kui kerge on olla tõsine ja sügavmõtteline. Oleme teadlikud, kui mugav on olla traagiline ja kurb. Oleme teadlikud, kui tänamatu on inimeste rõõmustamine ja naerma ajamine. Oleme teadlikud, kui keeruline see on. Aga ikkagi.

Segame parimate kavatsustega kokku estraadinumbrid, prantsuse komöödia, muusikalise draama, nõukogude kino, meelejahutaja, vabaõhukomöödia, kuulsuste elulood, anekdoodid ja legendid, tembime kõike kunstiliste liialdustega ning looritame ähmaste vihjetega.

Tulemuseks on Tartu Uue Teatri esimene komöödia.


Mario Pulver / mpulver.offline.ee: Läksin siis teatrisse, nii suur häda oli käes. Aga seal, lubage naerda – Baskin! Võtsin kohe topelt! Tartu Uus Teater, tähendab, pakub kvaliteetset meelelahutust, estraadi, kui tohib. Kas on naljakas? Kõhklusi pole, kahtlusi samuti mitte. Huumor, seltsimehed, esmaklassiline, sobib suurepäraselt argileivakõrvaseks. Baskin on, ütleme, ainulaadne, eks ole, unikaalne fenomen, temalaadset enam ei tule. Estraad pole tingimata surnud, eks ole, aga haiseb tihtipeale imelikult. Mis seal salata, estraadi ümbritsenud maailm on ka ammu muutunud, kikilipsus konferansjee mõjub kohatult, eks ole. Aga midagi seal siiski on, Joost ja Pärn, pealtnäha noored inimesed, aga närivad läbi, närivad läbi, ma ütleks. Satiir – see on kunst. Ega igaüks ei tee ära. Aga nemad teevad. Mine võta kinni, milles asi – hea lavastajanärv või tubli tekst või suurepärane paroodia/pastišš, aga teevad ära. Kui üldse mõni asi, tähendab, teeb au, siis tuleb seda ka tunnustada. Ega igaüks ei ole Baskin, eks ole. Seda uhkem, kui on kaks.

Veiko Märka / Eesti Päevaleht: “Baskin ehk Nalja põhivormid” on kui hoop estraadihuumori süvahoovustesse ja paljastab halastamatult žanri ebainimlikkuse.

Hedi-Liis Toome / Postimees: Saate “Su nägu kõlab tuttavalt” produtsendid võivad järgmise hooaja kaks esimest osalejat välja kuulutada. Nendeks on Katrin Pärn ja Janek Joost. Põhimõtteliselt võiks ka kogu saate eelarve kokku tõmmata, sest Pärn ja Joost teevad ilma kostüümi ja grimmita kõik numbrid ära, vaja on ainult parukaid ja prille – sedagi peamiselt efekti mõttes, sest tegelikult piisab ka näitlejate endi häälest ja füüsisest.

Alvar Loog / Sirp: Kuigi ma “Baskini“ kahe žanrimääratlusega eriti nõus ei ole, jään samal ajal ise hätta millegi sobivama väljapakkumisega. Paroodiate popurrii? Või ehk hoopis metaparoodia? Sest “Baskini“ dramaturgia on üles ehitatud rollidele, mille ainuvõimalik toimiv esitusviis on paroodiline.

Andres Maimik + Katrin Maimik / Eesti Ekspress: “Baskin ehk nalja põhivormid“ pole üksnes apoteoos eesti huumori suurmeistrile, vaid ka huumorialgkool – nali naljast, paroodia paroodiast, iroonia iroonia aadressil. See on uurimus naljameeste vastuolulistest suhetest võimu ja publikuga, nalja ühiskondlikust rollist, huumorimeele muutumisest läbi aegade. Nali ei ole midagi tõsikindlat, vaid ajas ja ruumis muutuv nähtus.

Artiklid, arvustused, intervjuud 
fotod: Gabriela Liivamägi

Mängivad

JANEK JOOST
KATRIN PÄRN

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja

IVAR PÕLLU

Kostüümikunstnik

KRISTIINA PÕLLU

Valguskunstnikud

KARL MARKEN
TAAVI TOOM


Esietendus

24. oktoober 2015 Tartu Uues Teatris 

Lisainfo

Etendus on kahes vaatuses ja kestab
2 tundi 30 minutit

Lavastuse sündi toetavad:

EV Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti
Kultuurkapital, Kohvik Werner, Gustav, 
Ecoprint
[[month]]
Esietendus
Külaline
Tuuril
Viimane etendus
Lisaetendus
Edasi lükatud
Eriprogramm
Tasuta
Festival
Edasi lükatud
Kontsert
Kontsert ja pidu
Loeng
Avalik salvestus
Otseülekanne
Jääb ära

[[ playlist.event ]]

Vabu kohti: [[playlist.totals]]
[[ playlist.day | capitalize ]], [[ playlist.date ]] Kell [[ playlist.time ]] [[ playlist.address ]]
Välja müüdud