Pressiteade: Tartu Uues Teatris esietendub TÜVKA 12. lennu viimane diplomilavastus “100 M MORE”

Pressiteade, 30.03.2019, Tartu Uus Teater

Järgmisel neljapäeval, 9. mail esietendub Tartu Uues Teatris Viljandi kultuuriakadeemia lavastajatudengi Elar Vahteri diplomilavastus "100 M MORE". Tegu on viimase lavastusega, kus suurem osa TÜVKA teatrikunsti 12. lennust kaasa lööb, enne kui juuni lõpus diplomid kätte jagatakse.
 
Lavastaja Elar Vahter, kes enne teatrikooli astumist lõpetas ka Eesti Mereakadeemia, põimib laval oma kaks suurt armastust - teatri ja mere. See puhtalt inspiratsiooni pealt alguse saanud lavasusidee hõlmab endas Läti kirjanduse suurkuju ja esimese arvestatava realisti Rudolfs Blaumanise, Franz Kafka, August Mälgi, Juhan Peegli ja Juhan Smuuli teoseid. Blaumanis kirjutas sada kakskümmend aastat tagasi novelli "Surma varjus", milles talvise kalapüügi ajal eraldub jäätükk ning grupp inimesi jääb merevangi. See on see hakatus ja lähtepunkt, kust trupp on edasi mõelnud. Nii füüsilise kui ka vaimse vangistuse ajalisusest  ja suhtelisusest. Ning muidugi ka merest, karmist ja kaunist, mis mõnikord annab ja teinekord võtab.

"100 M MORE" lavastaja on Elar Vahter, kunstnik Tuuli Omler, kostüümikunstnik Kreet Kärner, koreograaf Hanna Junti, dramaturg Sven Karja, helilooja Marianna Liik, helimeister Martin Roose, valgusmeister Henrik Mütt, videomeister Maria Elisaveta Roosalu, lavameister Marko Aatonen ja Eero Ehala, lavastusjuht Kaspar Kast ja produtsent Marii Ingriin Saaremäe. Lavastuses mängivad TÜVKA 12. lennu näitlejatudengid Mari Anton, Karolin Jürise, Loviise Kapper, Silva Pijon, Hans Kristian Õis, Mathias Einari Leedo, Stefan Hein ja Kristjan Poom.
 
Etendused 9., 11., 13., 14. mail Tartu Uues Teatris ja 6. juunil Tallinnas Kanuti Gildi SAALis.
Lavastuse kodulehekülg
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri