Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja

RENATE KEERD

Laval

LIISA TETSMANN
TAAVI REI
GERDA-ANETTE ALLIKAS


Esietendus

12. märtsil 2015 Tartu Uues Teatris

Lisainfo

Etendus kestab 80 min
Language no problem
Etenduse ajal filmimine ja pildistamine ei ole lubatud.


Renate Keerdi lavastus “PÕLETATUD VÄLJADE HURMAA” on žanriliselt füüsilis-psühhedeelne sisekaemuslik tragöödia koomilis-poeetilises võtmes. Või vastupidi. Kõik oleneb vaatenurgast.

Põim Kama / Postimees: Renate Keerd on suutnud füüsiliste väljendusvahenditega luua täiesti universaalse, kõigile mõistetava lavakeele, mille leidlikkus, teravmeelsus ja piiritu vaimukus ei väsi üllatamast. Kõnetatud saavad nii etendusest huumori otsijad kui ka sügavama filosoofilise mõtte jahtijad.

Katrin Maimik, Andres Maimik / Eesti Ekspress: Lavastus annab vaatajale võimaluse omaenese ülemullitav hingesita ämber täiega kummuli virutada, visata turjalt sinna settinud taak – positsioon, kohustused, elu paratamatus, keele ängistus, nõudepesumasinasse kuhjunud nõud, mitte kusagile viivad mõtted, ämma sünnipäev. Ning rebida ennast alukate väele ja mõttes kaasa mürgeldada, möirata, püherdada, rammida, peksta, põgeneda torustikus tiirlevate nõmedate mõtete ja emotsionaalsete mürgiaurude käest puhtasse kehalisse ekstaasi. Ja siis ennast tühjaks tõmmelnuna ja armastuse altari ees puhastununa minna tagasi oma hallide seinte ja valge laega koju, panna nõudepesumasin tööle ja heita abikaasa kõrvale, ilma et padi oleks igatsusest läbi vettinud.

Keiu Virro / Eesti Päevaleht: Väga füüsiline, koomiline ja vajaduse korral isegi õndsalt traagiline lavastus näitab, et kui teater on elus, siis võib klassikalise narratiivi mõneks ajaks rahulikult kõrvale jätta.

Iiris Viirpalu / Müürileht: „Põletatud väljade hurmaas” võib näha taas, kuidas legodena ümber mängitavad inimmustrid ja leidlike koreograafiliste piltide loomine on autori vaieldamatu trumpäss. Renate Keerdi lavastusi iseloomustab pideva ohumomendi tuntav kohalolek ning esinejate nähtav ohutaju.

Renate Keerd on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Euroopas, Skandinaavias ja Aasias. Renate on pälvinud kahel korral Eesti sõltumatu tantsuauhinna Philip Morris Eesti kui Aasta Läbilööja ja Aasta Tegija. Tema lavastus “PURE MIND” pälvis 2015.aastal rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali Grand Prix. Lavastuse eest “Põletatud väljade hurmaa” pälvis Renate Tartu Kultuurikandja laureaadi tiitli ja on ka Eesti Teatri Aastaauhinnad 2016 tantsuauhinna laureaat. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii.

Artiklid, arvustused, intervjuud 
fotod: Gabriela Liivamägi

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja

RENATE KEERD

Laval

LIISA TETSMANN
TAAVI REI
GERDA-ANETTE ALLIKAS


Esietendus

12. märtsil 2015 Tartu Uues Teatris

Lisainfo

Etendus kestab 80 min
Language no problem
Etenduse ajal filmimine ja pildistamine ei ole lubatud.


[[month]]
Esietendus
Külaline
Tuuril
Viimane etendus
Lisaetendus
Edasi lükatud
Eriprogramm
Tasuta
Festival
Edasi lükatud
Kontsert
Kontsert ja pidu
Loeng
Avalik salvestus
Otseülekanne
Jääb ära

[[ playlist.event ]]

Vabu kohti: [[playlist.totals]]
[[ playlist.day | capitalize ]], [[ playlist.date ]] Kell [[ playlist.time ]] [[ playlist.address ]]
Välja müüdud