Postimees. Neli suvelavastust, mida igaüks sel suvel nägema peaks.

Kultuuritoimetus, Postimees, 01.06.2024


Sel suvel (1. juunist – 31. augustini) toimub Eestis praegustel andmetel ligi 60 esietendust. Lisaks mängitakse suure eduga kõikjal varasemate aastate suvelavastusi. Kes need kõik ära vaatab?

Kultuuritoimetus soovitab suveteatrihuntidel sihikule panna järgnevad lavastused. Just nendest tuleb teie sotsiaalmeediagruppides ja kontori kohvimasina ümber kindlasti juttu.

Me ei tea veel, kuidas need lavastused õnnestuvad, aga loodame parimat. Igal juhul on need kindla peale tähelepanuväärsed teatrisündmused, millega tänavu suvel arvestada.

/.../

Tartu Uus Teater / «Hungerburg»

«Hungerburger pole mitte ainuüksi lavastus, vaid terve festival. Augustis toimub viiepäevane eskapistlik kunstiretriit Narva-Jõesuus Mereranna puhkekodus, täidetud esietenduste, esilinastuste, näituste ja kontsertidegaSee on kobarlavastus. Või siis festival. Või mõlemat.

Pole ei teatrifestival ega muusikafestival ega kunstifestival. Pigem kõik koos. Või on olulisem kogemus? Igaüks saab valida, millest osa saab, kogemus on erinev. Nagu spaa, kus saad kokku panna oma hoolitsuste paketi. Iga päev on meil sama kava, variatsioonidega, kuid seda on palju, ühe päeva ja õhtuga seda ära ei vaata. Pead tegema valiku.

«Hungerburgi» esinejate ja programmiga on kõige parem tutvuda siin. Festival toimub 14.-18. augustil.

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri