Liis Ring Hungerburgis

Liis Ring on muusik, helikunstnik ja fotograaf, kelle looming lähtub kohaspetsiifikast, keskendudes teemadele nagu kodutunne, (ühte)kuuluvus ja keel. HUNGERBURG2024 jaoks loob ta fotonäituse uinunud Mereranna puhkekodust ja annab sealsamas näituse keskel ka kord päevas kontserdi.

Täna võttis Liis aega uudistamiseks ja unistamiseks. Ta pani kirja oma teekonna Hungerburgis ja jagas seda meiega:

"Ideaalis ei kiirusta ma kunagi. Nii ei kiirusta ma ka oma ideaalset Hungerburg2024 elamust ette kujutades. Olen Narva-Jõesuus kõik viis Hungerburg2024 päeva, et saada rahulikult kulgedes maksimaalselt laetud. Et oleks selline viljakas puhkus, kus jõuab nii kogeda kui ka logeledes seda seedida. Mul on mõned kindlad sihtpunktid, ülejäänu jätan saatuse ja meretuule hooleks.

Pikalt keerutamata alustan esimese päeva lõuna paiku otse jõelaevalt “Mälestus-märkide” etenduselt, seljakott veel seljaski, sest üks liikumine on hea lõpetada teise liikumisega. Teisel päeval on nii ilus ilm, et pühendan päeva linnale ja rannale, QR-tuuridele ja söömisele, lõpetades õhtu rampväsinuna rannakinos. Kolmandal päeval kõnetab mind üksindus, ei räägi väga kellegagi ning lähen kogen nii “Mann und Lichti” kui ka “1:1” etendusi. Neljandal päeval pöörab ilm koledaks, magan kaua, siis käin läbi näitustelt, osalen kunstiringis ja lõpetan õhtu silent discol tantsu vihtudes. Viiendal päeval olen omadega – hoolimata endale seatud ideaalist aeglast tempot hoida – ikkagi üsna läbi, aga jõuan siiski veel “backtothebeach” pärastlõunasele etendusele ja pärast kosutavat õhtusööki lõpetada oma Narva-Jõesuu seiklused kontserdil, taaskord tantsu lüües."

Foto autor: Christoffer Rutström
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri