ERR kultuuriportaal. Andrei Liimetsa festivalisoovitused: Baltoscandal, Treskifest ja Hungerburg

Andrei Liimets, Terevisioon, 29.05.2024


Andrei Liimets aitas "Terevisiooni" stuudios orienteeruda kodumaises festivalivalikus.

/.../

Hungerburg, 14.–18. august, Narva-Jõesuu

Tartu Uue Teatri korraldatud ja Narva-Jõesuu endist nime kandvalt festivalilt leiab nii teatrit, muusikat kui ka muud. "Mina näiteks ostsin passi kunagi siis, kui pandi 100 passi müüki niimoodi, et oli täiesti teadmata, kuhu sa üldse lähed. Lihtsalt, et Tartu Uus Teater korraldab, toimub Narva-Jõesuus ja kas usaldad?" rääkis Liimets.

"Mina just ootaks Eesti teatrilt mingit seikluslikkust, soovi teha midagi täiesti teistsugust, midagi, mis ei oleks ettearvatav, minu meelest Eesti suurte teatrite repertuaar koosneb liiga suures osas sellistest turvalistest asjadest. Hungerburgist täpselt midagi sellist leiab. Viie päeva hulgast leidub kontserte, lavastusi ja filmiesilinastusi, mis on spetsiaalselt festivali jaoks tehtud," rääkis Liimets.

"Toimub ta seal Mereranna puhkekodus, mis muidu peaks olema juba suletud ammu. Ruumiline ja kohaspetsiifiline festival, võimalus minna avastama Narva-Jõesuud, mis on ka niisama suvel väga tore koht. Ma ei oska arvata, mis seal toimuma hakkab, aga just see minu jaoks nii põnev ongi," tõdes Liimets.

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri