Registreeri oma külastus kodulehel

Pingutame üheskoos sel segasel ajal, et viirus ei võtaks meie elusid üle ja teatrid ning muud asutused oleks avatud ka haiguste perioodidel. Selleks lähtume oma tegemistes riigis ja linnas kehtivatest juhenditest, soovitustest ja korraldustest ning palume seda silmas pidada ka teatrikülastajatel.


Haigena püsi kodus /
Kui oled haigestunud või tunned end halvasti, jää eelkõige enda, aga ka teiste pärast koju. Me ei korralda kraadimist ega muid terviseandmete vabatahtlikke kogumisi – oma tervisliku olukorra hindamine on eelkõige iga inimese enda vastutus ja kohustus, mida eeldame nii teatris töötavatelt kui ka teatrit külastavatelt inimestelt. Teatril on õigus nähtavate ja kuuldavate haigustunnustega inimesi saali mitte lasta. 
Palume ka eneseisolatsiooni reeglitesse suhtuda täie tõsidusega ning vastava korralduse puhul teatrisse mitte tulla.

Kanna maski /
Eestis kehtib avalikes siseruumides maskikandmiskohustus, nii ka teatris. Teatrisse tulles kanna maski või muud nina ja suud üheaegselt katvat näokatet. Teatrikassast on võimalik osta korduvkasutatavaid teatrisümboolikaga riidemaske ja pakendatud ühekordseid kaitsemaske kohekasutamiseks. Riidemaskid soovitame enne kasutamist läbi pesta vastavalt juhendile.

Hoia vahet /
Hoia vahet teiste teatris viibivate inimestega: varu piisavalt aega teatrisse tulemiseks ja sealt minemiseks, et vältida ummikuid kassas, tualettides, garderoobis, saalis ja kohvikus. Panustame omalt poolt, et kõigil oleks piisavalt ruumi, kus olla – eraldi koos või koos eraldi.

Puhasta käsi /
Teatris on olemas kõik võimalused kätepesuks ning käte desinfitseerimiseks on vahendid maja ja saalide sissepääsude ja tualettide juures, kassas ja kohvikus ning publikuruumides. Puhastame ja desinfitseerime ühiskasutatavaid ruume ja puutepindu vastavalt Terviseameti juhenditele.

Registreeri külastus /
Palume saalisviibijatel fikseerida oma istekoht ning registreerida see kontaktandmetega kodulehel. Juhul, kui selgub, et saalis on viibinud viirusekandja, kasutame andmeid, et koostöös Terviseametiga tuvastada kontaktsed ja teavitada neid nakkusohust. Andmeid hoitakse parooliga kaitstud andmebaasis ning kustutatakse 1 kuu möödudes. Vormi täitmine on vabatahtlik ja võimalik kuni 10 päeva pärast etenduse toimumist.

Varu aega /
Et vältida ummikuid liikluses ja teatrimajas, varu piisavalt aega teatrisse tulemiseks, parkimiskoha leidmiseks ja muude etenduse ümber tehtavate toimetuste toimetamiseks. Ka pärast etendust on saalist väljudes oluline hoida distantsi teiste teatrikülastajatega. Et oleks lahe olla, on teatrikohvik avatud ka pärast etendust.

Istekoht /
Olenevalt etendusest müüme nii nummerdatud kui vabade kohtadega pileteid.
Vabade istekohtade puhul pea meeles, millises reas ja kohal istud, kohad selleks on nummerdatud. Teatril on õigus saaliplaanis teha muudatusi, vähendada täituvust vms, kui see on oluline tervise hoidmise seisukohast või kui seda nõuavad Vabariigi valitsuse või Terviseameti ettekirjutused.

Piletikontroll /
Kontrollime pileteid kontaktivabalt ja kontramarke ei kogu. Veebipileteid pole vaja välja printida, kui saad tõendada selle olemasolu nutiseadmest. Anname endast parima, et lasta publik saali võimalikult vara – olenevalt lavastuse iseloomust, võib see mõnikord viibida. Ka sel juhul palume mitte koguneda sissepääsu juurde, vaid veeta majas lahedalt aega.

Teatrikülastajate arv saalis /
Piirame istekohtade arvu saalis lähtudes kehtivatest nõuetest kultuuriasutustele: etendustel, kus publikul on kindel istekoht ning näitlejatega lävimist ei toimu, võivad teatrikülastajad istuda kõikidel kohtadel; etendustel, kus toimub ka etenduse-sisest rändamist ja suhtlemist, lubame vaatajaid kuni poole saali ulatuses hajutatult. Saalitäituvust reguleerime müükipandavate piletite arvuga iga lavastuse puhul eraldi.

Piletite ümbervahetamine ja tagasiost /
Haigestumise või haiguse kahtluse korral anna sellest teatrile teada enne sündmuse algust telefonitsi või e-posti vahendusel ning anname endast parima, et pilet ümber vahetada. Teater ei osta toimuvate sündmuste pileteid tagasi ning ei vaheta kasutamata jäänud pileteid ümber etendusejärgselt. Kassa kontaktid on leitavad siit.

Armastus /
Ükski ärajääv sündmus, edasilükatud etendus, muudetud istekoht või ümbertõstetud pilet ei ole niisama. Teatri kõige tähtsamaks prioriteediks on meeskonna, lavajõudude ja teatrikülastajate tervis, ohutus ja heaolu. Mõnikord peame selleks tegema ebapopulaarseid otsuseid. Loodame, et me ei kaota selle käigus sõpru.