NB! 20.–22. augustil toimuvate rulluisuvõistluste tõttu on väljasõit Tartust Kolkja poole ümbersõitudega.
Lähem info on leitav SIIT. Ümbersõiduplaanid on leitavad  SIIT.
Palume kõigil Tartu poolt tulijatel tutvuda liikluskorralduse muudatustega ja mitte jätta tulemist viimasele hetkele. Ümbersõidud võivad lisada teekonnale kuni pool tundi.

PARKIMINE
Teatripubliku parkimine toimub kahel pool küla Suur tee ääres suundadel Kolkja—Varnja ja Kolkja—Alatskivi. 
Etenduste toimumise päevadel alates kell 16:30 on Kolkja külas parkimine külastajatele keelatud. Ka etenduste välisel ajal palume külastajatel austada kohalike elanike elu ja privaatsust ning mitte parkida aedade, hoovide ja väravate ette.
Jalutuskäik parkimise alalt mängupaika võtab 10–15 minutit.
Parkimise plaan Google Mapsis.
 
KOHALEJÕUDMINE
Parim teekond etendusele on Varnja ja Alatskivi suundadelt. 
Tartu poolt tulijatel soovitame Koosalt pöörata Varnja peale (märk Varnja 11 km) ja vahetult enne Varnja küla Kolkja peale (märk Alatskivi 15 km). Publiku parkimine on sama tee ääres külla sisenemisel. 
Alatskivi poolt tulijatel soovitame Alatskivi ringilt pöörata Kolkja peale. Parkimine algab enne küla algust sama tee ääres. Etenduse teekond Tartust ja Alatskivi poolt tulles Google Mapsis.

ETENDUS TOIMUB VABAS ÕHUS
Palume riietuda ilmastikukohaselt ja võimalusel kaasa võtta vihmakeep. 
Vihmavarjud on lubatud ainult viimases, kuuendas reas.

LAPSED JA LEMMIKLOOMAD

Lapsed ja lemmikloomad palume koju jätta. 
Etendusalal puudub võimalus kärude parkimiseks, etenduse jälgimiseks mujalt kui tribüünilt vms. 
Etendus ei sobi alla 14-aastastele lastele.

KEHTIVAD PIIRANGUD
Lähtume riigis kehtivatest korraldustest ja juhenditest teatritele ning palume seda silmas pidada ka teatrikülastajatel. 
Teavitame publikut korralduslikest muudatustest esimesel võimalusel. 
Kuni 8. augustini toimub teatrikülastus plaanipäraselt. Kõik piletiomanikud mahuvad kehtivate piirarvude sisse ning oma nakkusohutust tõendama ei pea. Kui tunned end halvasti, jää enda ja teiste pärast koju.
9. augustist hakkab kehtima nõue ka väiksemate sündmuste külastamisel oma tervist tõendada. 
Enne ürituse või tegevuse algust peavad kõik vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või testi teinud inimesed esitama korraldajale vastava tõendi. Korraldaja peab kontrollima kõigi osalejate tõendeid, nende ehtsust ja kehtivust ning kahtluse korral tuvastama tõendi esitaja isikusamasuse. Ikka selleks, et hoida ennast, oma lähedasi ja teisi. Kui tõendit ei ole, etendusele kahjuks ei pääse.

NAKKUSOHUTUSE TÕESTAMINE
9. augustist hakkab kehtima nõue sündmuste külastamisel oma tervist tõendada.
Etendusele pääsemiseks tuleb esitada üks järgnevatest tõenditest:
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend
3. 48 tundi enne üritusele sisenemist teostatud antigeeni test või 72 tundi enne teostatud PCR test (negatiivne)

Tõendi loomise juhendi patsiendiportaalis www.digilugu.ee leiad SIIT.

NB! Etenduspaigas puudub stabiilne mobiilse interneti levi — seetõttu on vajalik digitõendi väljatrükk või eelnev salvestamine oma nutitelefoni. Juhul, kui tõend on olemas, aga tehnilised võimalused (sh mobiilse interneti levi puudumine) ei võimalda seda näidata, ei ole korraldajal õigus vastavalt Valitsuse korraldusele inimest sündmusele lubada.

Tartu Uus Teater ei korralda etenduspaigas külastajate testimist. Palume publikul veenduda oma tervislikus seisundis enne etendusele tulemist selleks, et juhul kui koroonatest osutub positiivseks, ei ole teatrikülastaja võtnud ette asjatud reisi ja seejuures tahtmatult levitanud haigust teistes külastatud asutustes ja piirkondades. Positiivse testitulemusega teatrikülastaja etendusele ei pääse.

Pakume koostöös Confidoga võimalust teha antigeeni kiirtest teile sobivas testimispunktis (mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel osalemist), millega koos väljastatakse ka vastav sertifikaat. Pileti ostnud teatrikülastajale kehtib antigeeni kiirtestimisel soodushind 17 € (tavahind 49 €). Soodushinnaga aja broneerimiseks küsi infot: testimine@uusteater.ee

Koroonatestimine on võimalik ka teistes tasulist testimist pakkuvate asutuste juures (NB! piletiostja soodustus kehtib vaid Confidos), kes väljastavad testitulemuse kohta sertifikaadi. Lähemat infot testimisvõimaluste kohta leiab SIIT. 

Teater ei osta pileteid tagasi. Teatriskäimise hea tava juurde on alati kuulunud, et teatrisse tullakse tervena. Alates 9. augustist tuleb seda lisaks ka tõendada. Haiguse või selle kahtluse korral hoolitseb teatrikülastaja oma pileti kinkimise või edasimüümise eest ise. 

Täpsem info kultuurisündmuste külastamise ja kehtivate ning kehtima hakkavate piirangute kohta on leitav: www.kriis.ee/et/kultuur-ja-meelelahutus

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED 


KÕRVAKLAPID
Etenduse heli on kuulatav vaid kõrvaklappidest
, mis antakse publikule koos juhtnööridega nende kasutamiseks kohapeal. Telefoni kasutamine võib oluliselt segada klappide tööd, seetõttu palume see lülitada etenduse ajaks lennurežiimile.

KOHVIKUD
Etenduse ala avatakse kell 17:00. Etenduse platsil on avatud teatri kohvik ning publikut ootab enne etendust ja vaheajal ka Peipsimaa Külastuskeskuse kohvik, mis asub etenduspaigast üle tee (Suur tee 25).
Peipsimaa vanausulistel on kombeks külas käia ühes oma sööginõudega. Soovitame neist eeskuju võtta ning teatrisse tulla oma joogitopsiga (ja miks mitte ka pitsiga). Nii säästame loodust ja ei tekita asjatut prügi.

SULARAHA
Varuge kaasa sularaha. 
Internetilevi on Peipsi ääres heitlik, seega ei ole kaardimakse alati töökindel.