Tartu Uus Teater otsib lavastusprojekti ILUSAD INIMESED jaoks intervjueeritavaid 

Lavastus räägib ilust. Nii sellest, mida me ilusaks peame kui ka selleks, mida me ilusaks ei pea. Miks on välimus meie ühiskonnas nii oluline, mida selle abil saavutab ja mida see meiega teeb? 

Dostojevski on öelnud, et ilu on inimsüdame lahinguväli, kus võitlevad headus ja kurjus. Marilyn Monroe arvas, et ilu on ebatäiuslikkus. Öeldakse ka, et kui sa ei ole ilus, pead olema tark. Meie tahame teada, mida sina arvad?

See üleskutse on sulle, kui sa töötad ilusektoris või oled asjaarmastaja: veedad tunde peegli ees, rõivapoodides, jõusaalis, iluteenuseid kasutades või lihtsalt oma välimusest mõeldes, sest eesmärk on selge – oled teel, et saada või jääda ilusaks inimeseks. Ka sulle, kes sa sätid Instagramile uue filtri, et postitada sinna tehnoloogia abiga see, mis loodud, sest looja ei tee vigu – näed hea välja ja sa tead seda.

Kas n-ö ilusatel inimestel on ühiskonnas lihtsam läbi lüüa? Kas oled oma välimuse nimel vaeva näinud või lausa ekstreemsusi ette võtnud? Ja lõpuks, kas sinu välimus on sulle oluline?

Need küsimused on meile olulised. Kui ka sulle, siis vasta neile ja anna oma osalemissoovist teada aadressile ilus@uusteater.ee. Pane kirja oma nimi, kontaktandmed ja lühike enesetutvustus ning me võtame sinuga ühendust. Osalemissoove ootame kuni veebruari lõpuni. Intervjuusid teeme märtsist maini. Kõik intervjuud on anonüümsed ja neid kasutatakse algmaterjalina lavastuse loomiseks. Intervjueeritavaid tänab teater kutsega. 

Dokumentaalse alusmaterjaliga lavastus esietendub 2019. aasta sügisel Tartu Uues Teatris. Lavastustiimi kuuluvad Piret Jaaks, Gabriela Liivamägi, Martin Rästa, Karl Marken, Siim Tõniste, Roland Laos, Henessi Schmidt ja Katrin Pärn.


Tänutundest pakatav,

Sinu Tartu Uus Teater