Tartu Uus Teater Lai 37 / uusteater.ee

Laval
MAARJA MITT
MAARJA JAKOBSON
HELGUR ROSENTHAL
SILVER SEPP

Muusika autor ja esitaja
SILVER SEPP

Autor ja lavastaja
IVAR PÕLLU

Kunstnik
KRISTIINA PÕLLU

Valguskunstnik
SANDER PÕLLU

ERMi teatrisaalis
Muuseumi tee 2

esietendus 15. oktoober 2016

Artiklid, intervjuud, arvustused lavastuse kohta
uudisvoos A4

Mis ühendab puude väge, esivanemate tarkust, raielanki, tikutopsimeest ja rahvamuuseumi? Vastus on lihtne – vaid veel 6 korda mängitav Tartu Uue Teatri lavastus VÄGI /, mis viib publiku meditatiivsele rännakule kaugest tulevikust, kus viimasedki jumalad lahkuvad maalt, lähemasse tulevikku, kus piknikku saab pidada ainult raielangil ning kaisutada saab vaid vaimupuudega, tagasi tänapäeva, kus laulab veel Tätte ja midagi on võimalik veel ette võtta. Ideelt küllaltki düstoopiline, aga vormilt rahulik ja peaaegu rahvuslik. Kes otsib, see leiab ka mõtte.

Lavastus on loodud spetsiaalselt Eesti Rahva Muuseumi saalis mängimiseks.
Lavastus moodustab muuseumi ekspositsiooniga omaette terviku,
kuid on mõistetav ka eraldi.

Põim Kama (Postimees): Mäng käib meeltega: lõhnad, värvid, valgus, helid ja sõnad loovad keskkonna, millest vaatajal on võimatu end välja lülitada, distantseerida või toimuvast kuidagi irduda. Lavastus on ka justkui passiivne osalusteater, kus publikul on pidevalt täita mitteaktiivne roll, muutudes hauakambri hääletutest vaimudest laagrilõkke ümber pikutajateks või kontserdipublikuks.

Margus Mikomägi (Maaleht): Väeotsimise teekond muuseumi teatrisaalis on meelemõlgutus, peenema sõnaga “meditatsioon”. Ole ainult valmis kuulama ja tundma.

triip2

triip2

triip2

triip2

Kommenteerimine on suletud.