Tartu Uus Teater Lai 37 / uusteater.ee

pure_sildiga

PURE MIND

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja
RENATE KEERD

Laval
LIISA TETSMANN
TAAVI REI
MAARJA ROOLAHT
GERDA–ANETTE ALLIKAS
IMRE ÕUNAPUU (Rakvere Teater)

Kostüümide õmblemine
EPP PEEDUMÄE ja
Salong Manna Couture
Plakat VALTER JAKOVSKI

Piletid eelmüügis
Piletimaailmas ja Piletilevis
Hind: 16/13€

Etendus on ühes osas
ja kestab 1 tund 50 minutit

Etenduse ajal filmimine ja pildistamine ei ole lubatud!

Esietendus 27. september 2013

Toetajad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Rakvere Teater, Kujunduskuurort, Tartu linnaresidentuur

Artiklid, intervjuud, uudislõiked lavastuse PURE MIND kohta uudisvoos A4

Kõik on võimalik. 

Alvar Loog (Sirp): Renate Keerdi „PURE MIND”, kompromissitu take no prisoners tüüpi kunstiteos, mis tulistab salve publikusse pidemeni tühjaks. Keerdi mänguliselt provokatiivne lavastus hülgab suurema osa teatriga seonduvatest konventsionaalsetest tähendusloome mehhanismidest ja laiatarbe tähendussisudest ning – mis on eriti tänu- ja tähelepanuväärne – kaotab vähimagi sideme kirjanduse ning kirjanduslikkusega, mis on olnud sajandeid traditsiooniliselt igasuguse teatriteo ainumõeldavaks vundamendiks. Selline lavastus kaunistaks ja rikastaks iga teatri- ning (miks mitte ka) rokifestivali.

Mele Pesti (Eesti Päevaleht): „PURE MIND” veeretas lavale puhta mängu, sukeldus häbitult värvilisse alateadvusse ja lubas vaatajal enda omas sobrada, ei kartnud sensuaalsustki. Seksistlik vahemärkus: kui Eesti teatri refrääni kuulub ohtralt üheülbalisi objektistatud naiste rolle, siis siin olid ilusad noored mehed naistega võrdselt vabaks lastud.

Minski “2nd Theatre Youth Forum” teatrifestivali peapreemia laureaat.  

triip2

triip2

Renate Keerdi lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Euroopas, Skandinaavias ja Aasias. Renate on pälvinud kahel korral Eesti sõltumatu tantsuauhinna Philip Morris Eesti kui Aasta Läbilööja ja Aasta Tegija. Tema lavastus PURE MIND pälvis rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali Grand Prix.. Viimati pälvis Renate  oma 2015. aasta loomingu eest Tartu Kultuurikandja laureaadi tiitli ja on ka Eesti Teatri aastaauhinnad 2016 laureaat.

NII logo

Kompanii Nii on Renate Keerdi poolt asutatud füüsilise teatri trupp, millel on oma kindel põhituumik, kuid millele etenduseti lisanduvad ka külalisesitajad. Renate Keerd on trupi kunstiline juht ja lavastaja, koosseisulised liikmed on Liisa Tetsmann, Taavi Rei , Gerda-Anette Allikas ja Maarja Roolaht.

Kompanii Nii lavastus “PUNG” esietendus 14. novembril 2012 Tallinnas. “PUNG” valiti Eesti kaasaegse tantsu platvormi “Uus tants 2013″ põhiprogrammi ja Eesti teatri festivali Draama 2013 kõrvalprogrammi “Särts”. Samuti oli “PUNG” Eesti teatriauhindade nominent parima tanstulavastuse kategoorias 2013. aastal.l.

Fotod lavastusest Gabriela Liivamägi

triip2

Kommenteerimine on suletud.