Tartu Uus Teater Lai 37 / uusteater.ee

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja
RENATE KEERD

Laval
LIISA TETSMANN
TAAVI REI
MAARJA ROOLAHT
GERDA–ANETTE ALLIKAS
IMRE ÕUNAPUU (Rakvere Teater)

Kostüümide õmblemine
EPP PEEDUMÄE ja
Salong Manna Couture
Plakat VALTER JAKOVSKI

Piletid eelmüügis
Piletimaailmas ja Piletilevis
Kui ühes pole, vaata teise.

Hind: 18/14€

Etendus on ühes osas
ja kestab 120 minutit

Etenduse ajal filmimine ja pildistamine ei ole lubatud

Esietendus 27. september 2013

Toetajad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Rakvere Teater, Kujunduskuurort, Tartu linnaresidentuur

Artiklid, intervjuud, uudislõiked lavastuse PURE MIND kohta uudisvoos A4

Kõik on võimalik. 

Andres Maimik (Eesti Ekspress): Peab olema ettevaatlik – Renate võib oma raudhambad teile kintsu lüüa. Olgu pealegi, mitte otseselt. Näitlejad laval küll hammustavad, rebivad, limpsivad ja lutsutavad üksteist, aga vaataja saab tajude tasandil samamoodi vatti. Kuni lõpuni välja, kui ta on sunnitud ennast tooli sisse litsuma, et mitte saada piki pead helikopteri propellerina läbi õhu vihiseva mikrofoniga. Me kõik oleme ohustatud! Aga see oht ei ole ebameeldiv, see on vaid osa suurest mängust. Nagu väikesed lapsed, kes luuravad pimedas toas kolli – “Ai, appi, ära tee! Ära tee palun, appi! Aga tee veel natuke. Tee siit ka! Ja siit ka!” Puhas mõnu, ei mingit kahtlust.

Iiris Viirpalu (Müürileht): Lavastuse „PURE MIND” kohta ütles lavastaja ise ainult seda, et vaatama oodatakse puremisele ja puhastusele avatud inimesi. Lavaotsi kokkutõmbava tule valguses võiks iga saalisistuja läbi valgustada oma eelarvamused ning astuda pärast etenduse lõppu tänavale ja maailma ootusteta. Vahelduseks ideeta, kuidas peab ja kuidas on comme il faut, et lasta ümbritseval kirjususel end puhtaks pureda ning võib-olla endaltki mask eest rebida.

Alvar Loog (Sirp): Renate Keerdi „PURE MIND”, kompromissitu take no prisoners tüüpi kunstiteos, mis tulistab salve publikusse pidemeni tühjaks. Keerdi mänguliselt provokatiivne lavastus hülgab suurema osa teatriga seonduvatest konventsionaalsetest tähendusloome mehhanismidest ja laiatarbe tähendussisudest ning – mis on eriti tänu- ja tähelepanuväärne – kaotab vähimagi sideme kirjanduse ning kirjanduslikkusega, mis on olnud sajandeid traditsiooniliselt igasuguse teatriteo ainumõeldavaks vundamendiks. Selline lavastus kaunistaks ja rikastaks iga teatri- ning (miks mitte ka) rokifestivali.

Mele Pesti (Eesti Päevaleht): „PURE MIND” veeretas lavale puhta mängu, sukeldus häbitult värvilisse alateadvusse ja lubas vaatajal enda omas sobrada, ei kartnud sensuaalsustki. Seksistlik vahemärkus: kui Eesti teatri refrääni kuulub ohtralt üheülbalisi objektistatud naiste rolle, siis siin olid ilusad noored mehed naistega võrdselt vabaks lastud.

Minski “2nd Theatre Youth Forum” teatrifestivali peapreemia laureaat.  

triip2

P 17Dec2017
E 18Dec2017
K 20Dec2017

triip2

Renate Keerdi lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Euroopas, Skandinaavias ja Aasias. Renate on pälvinud kahel korral Eesti sõltumatu tantsuauhinna Philip Morris Eesti kui Aasta Läbilööja ja Aasta Tegija. Tema lavastus PURE MIND võitis rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali Grand Prix. Renate Keerd pälvis oma 2015. aasta loomingu eest Tartu Kultuurikandja laureaadi tiitli ja oli ka Eesti Teatri aastaauhindade 2016 tantsupreemia laureaat.

NII logo

Kompanii Nii on Renate Keerdi poolt asutatud füüsilise teatri trupp, millel on oma kindel põhituumik, kuid millele etenduseti lisanduvad ka külalisesitajad. Renate Keerd on trupi kunstiline juht ja lavastaja, koosseisulised liikmed on Liisa Tetsmann, Taavi Rei , Gerda-Anette Allikas ja Maarja Roolaht.

Kompanii Nii lavastus “PUNG” esietendus 14. novembril 2012 Tallinnas. “PUNG” valiti Eesti kaasaegse tantsu platvormi “Uus tants 2013” põhiprogrammi ja Eesti teatri festivali Draama 2013 kõrvalprogrammi “Särts”. Samuti oli “PUNG” Eesti teatriauhindade nominent parima tanstulavastuse kategoorias 2013. aastal.

Fotod lavastusest Gabriela Liivamägi

triip2

Kommenteerimine on suletud.