Tartu Uus Teater Lai 37 / uusteater.ee

Mart Aas. Maagilise kaprealismi triloogia 3: Projekt Elu

Ükskõik, mida sa teed, on see projekt. Ükskõik, kes sa oled, oled sa projekt. Ükskõik, mida sa mõtled, saab sellest lõpuks projekt.  Ja nii ei pandagi enam tähele, et märkamatult on saabunud uus ühiskonnakord – Projektism.

Mart Aasa lavastuses kohtuvad Keegi A, Keegi B ja Keegi C, kellel tuleb ühe öö jooksul välja mõelda  kultuuriprojektid kümneks aastaks. Alguses tundub kõik mänguline, aga mida aeg edasi, seda tõsisemalt nad seda tegevust võtavad. Ühel hetkel ei osatagi enam muudmoodi  mõelda kui projekti vormis. Loomise pulbitsev stiihia võtab iseenesest A4 kuju.

„Projekt Elu” on läheduse ja kokkusaamise võimalikkusest projektismi ajastul. Irooniline ja samas südamlik sissevaade projektiinimeste elulaadi.

Kohustuslik kõigile projektijuhtidele, kultuurimanageridele, turundustegelastele ja reklaamigurudele.

Mari Hiiemäe (Äripäev): “Projekt Elu” oli üsna nauditav vaatamine, see mõjus värske ja teravana. Lihtne oli leida laval toimuvast paralleele oma isikliku elukorraldusega, kuid nii groteskses vormis, et äratundmisrõõm pani heameelest naeru pugistama.

Margit Tõnson (Eesti Ekspress): Aasa trump on suurte silmadega siirusemask, Kristel Leesmend sunnib ennast alati kuulama ning Leino Rei mängib kõmiseva teatraalse maneeri (stiilis “me siin juba Pansoga lükkasime selle projekti käima”) nii kõnes kui žestides stiilipuhtalt välja.

Põim Kama (Postimees): See on varem vaatajate ette tulnud «IDentiteedist» ja «Edust» märksa spetsiifilisem, kuid sellevõrra sügavam ja küpsem. Ja ka palju naljakam.

Mängivad
KRISTEL LEESMEND
LEINO REI
MART AAS

Autor-lavastaja MART AAS (vabakutseline)
Kunstnik ERKI KASEMETS (Polügoonteater)
Kostüümikunstnik KRISTEL LEESMEND (vabakutseline)
Valguskunstnikud TAAVI TOOM (Vanemuine) ja KARL JAKOB MARKEN (GenKlubi)
Videokunstnik HENRY GRIIN (vabakutseline)

Etenduse pikkus 1, 5 tundi.
Esietendus Tartu Uues Teatris (Lai 37) 17. veebruaril 2012

Loe lähemalt Mart Aasa maagilise kaprealismi triloogiast >
1. Identiteet
2. Edu
3. Projekt Elu

“Projekt Elu” meedias >

Kommenteerimine on suletud.