Tartu Uus Teater Lai 37 / uusteater.ee

SISALIKU TEE

Esietendus toimus 11.11.10. Mängisime lavastust “Sisaliku tee” 11 etendust lavastuse esimesel hooajal ning võib-olla olekski see olnud kõik, aga järgmisel aastal oli maailm meie ümber järjest sarnasem selle pildiga, mida me lavastuses lõime. Nii et mängisime lavastust veel 3 korda enne maagilist kuupäeva 11.11.11. Et selle aasta lõpus on oodata uut lõppu või algust, otsustasime ka sel hooajal, enne ilusat kuupäeva 11.11.12 viimased kolm etendust mängida. Aga need on tõepoolest viimased!

Ega me ei ütle, et see lavastus avab publiku silmad, pigem tekitab “Sisaliku tee” soovi vastu vaielda. Muidugi, me oleme ju vabad inimesed ja teeme mida tahame. Muidugi, me ei ole biomass, me oleme perekond, kollektiiv, rahvas, riik ja inimkond. Aga ikkagi, mida sa ise mõtled?

Laval kasutatakse sõna”armastus” ja ei suitsetata. Tere tulemast maa peale!

Alvar Loog (Sirp): „Sisaliku tee” sisu on XXI sajandi klassivõitlus, kus „Kapitali” jms asemel on üheks baastekstiks „Matrix” ning kõik selle väiksema sci-fi sisaldusega sugulasteosed. See on pilt maailmast,  kus majandusliku, sotsiaalse ning religioosse rõhumise on paljuski välja vahetanud sümboolne orjus. Alandatute ning solvatute asemel on nüüd manipuleeritud ja ajupestud; tuleriidal põletatute ning represseeritute asemel heaoluühiskonna mõnudest vaimselt magama uinutatud. Ent see on raske võitlus, sest vastasel puudub nii nimi kui ka nägu. Peaaegu igaüks, kes ikka ja jälle tunneb, kuidas „needus rõhub”, on küllap mõnel selgel hetkel  vandenõuteooriaid, kapitalismiviha, ksenofoobiat jm kõrvale heites pidanud eneselt küsima: kas ma rõhun end ise?

Margus Mikomägi (Nädaline): See, millises vaimses ja füüsilises vormis on selle etenduse naised Katrin ja Kristel, on nahaga saalis tuntav.

Rein Pakk (Vikerraadio): [audio:http://www.uusteater.ee/uus/wp-content/uploads/2010/07/pakk_kommentaar.mp3|titles=Rein Paku päevakommentaar Vikerraadios]

Mängivad
KATRIN PÄRN
KRISTEL LEESMEND
NERO URKE

Autor-lavastaja IVAR PÕLLU
Kunstnik KRISTIINA PÕLLU
Valguskunstnik TAAVI TOOM

NB! Lavastus on ühes osas ja kestab 2 tundi, hilinejad saali ei pääse

Esietendus 11.11.10 Tartus Genialistide Klubis
Viimane etendus 11.11.12 Tartu Uues Teatris

Lavastuse “Sisaliku tee” kohta ilmunud kirjutised

Kommenteerimine on suletud.