Tartu Uus Teater Lai 37 / uusteater.ee

Urmas Vadi isikulooline trilooga 3: Rudolf Allaberdi testament

Lavastus Rudolf Allaberdi testament on viimane osa niiöelda isikunäidendite triloogiast. Kaks eelmist on “Peeter Volkonski viimane suudlus” ja “Rein Pakk otsib naist!”

Kuna Rudolf Allabert oli nii filmi- kui teatrinäitleja ja olnud ka õppejõud, siis nüüd tulevadki tema õpilane Urmas Vadi ja Piret Laurimaa, et mängida läbi viimane Allaberdi näidend. Sest seda näidendit ja lavastust on Allabert oodanud. Ta helistas Vadile ja rääkis oma unenäost ja arvas, et sellest võiks näidendi kirjutada. Aga Vadi ei kirjutanud ega kirjutanud ja ei kirjutanudki. Eelmisel kevadel Allabert suri. Aga sellest pole midagi, sest see lavastus, mida ta ootas, tuleb. Ja veel enamgi, ka Allabert ise sulandub lavastusse ja teeb oma viimase rolli.

Läbi selle lavastuse hakkavad kumama küsimused – kuidas elada õigesti, mis on meie põhiväärtused, sest ükski inimene ei peaks elama ja surema pimedas ja üksi. Aga kuidas ikkagi läheb ühe inimese elu nii, et sa elad näiteks oma naisega ühes korteris, aga ei räägi ega kohtu temaga. Ja miks üks inimene, kes on olnud kunagi näitelajna tipus, jääb korraga üksi ja kogu maailm akna taga näib nagu vana mälestus. Kuidas püsida elus?

Me ei kisu Allaberti dokumentaalselt alasti, aga samas jääb ta ikka selleks, kes ta meie meelest oli, me ei tee temast kuningat ega ilueedit ega narri. Ühesõnaga me räägime asjast, aga teeme seda poeetiliselt ja jääme selles juures saladuslikeks nagu siilid, kes viskavad lahtise hapukoore vastu poe seina laiali.

Mängivad:
PIRET LAURIMAA (Endla)
URMAS VADI

Autor-lavastaja URMAS VADI
Kunstnik KERLI JÕGI
Helirežissöör KÜLLI TÜLI

Lavastus valmis koostöös Raadioteatriga
Esietendus Tartu Uues Teatris 15. aprillil 2012

Urmas Vadi isikulooline triloogia:
1. Peeter Volkonski viimane suudlus
2. Rein Pakk otsib naist!
3. Rudolf Allaberdi testament

Lavastuse kaja Tartu Uue Teatri vabas uudisvoos

 

Kommenteerimine on suletud.